گزارش کوتاه از نخستین کنگره بین المللی هیپنوتیزم بالینی و علوم وابسته

صفحه اصلی > گزارش کوتاه از نخستین کنگره بین المللی هیپنوتیزم بالینی و علوم وابسته

  گزارشی کوتاه از کنگره اول:

 


در سال 1390 برگزاري كنگره هاي بين المللي در دستور كار هيات مديره انجمن قرار گرفت وبدنبال آن اولین کنگره بین المللی هیپنوتیزم بالینی و علوم وابسته در 7 تا 9 اردیبهشت 1391 به همت آقای دکتر مهدی فتحی دبیر انجمن در مشهد برگزار شد. بیش از 800 نفر متخصصین در این کنگره  که نقطه عطفی در تاریخ علمی هیپنوتیزم بالینی ایران بشمار میرود شرکت کردند. این کنگره توسط دانشگاه علوم پزشکی مشهد و همکاری انجمن علمی هیپنوتیزم بالینی ایران ،و حمايت علمی انجمن جهانی هیپنوتیزم ، وبادعوت از انجمن بین المللی پزشکی و روان درمانی رازی آلمان، انستيتو شناخت درماني تولمن ايتاليا و انستیتو EMDR ايتاليا برگزار شد.

هشت سخنران خارجی و 38 سخنران داخلی در این کنگره سخنرانی کردنددر این کنگره 74 مقاله به صورت پوستر ارائه شد و 9 کارگاه تحت عناوین زیر برگزار گردید:

 NLP، EMDR، زبان بدن، نوروفیدبک، خود هیپنوتیزم، هیپنوتراپی برای اضطراب و اختلال هراس، سایکو تراپی هیپنوتیزمی، پردازش سیگنالهای مغزی، سایکو تراپی تصویرپردازانه.

از جذابترین قسمت های این کنگره اجرای جراحی زنده عمل دندان پزشکی با هیپنوتیزم توسط دبیر علمی برنامه آقای دکتر مهدی فتحی بود که همزمان با اجرا روی یک صفحه بزرگ به گونه ای پخش می شد که هر بیننده بتواند از فاصله 100 متری آنرا ببیند.

به گونه ای که آقای برنهارد ترنکل عضو هیات مدیره انجمن جهانی هیپنوتیزم که یکی از مدعوین حاضر در کنگره بود و خود بیشترین کنگره ها را در حیطه هیپنوتیزم در کشورهای مختلف برگزارکرده است در خبرنامه آگوست 2012 انجمن جهانی هیپنوتیزم  این کنگره  را از نظر طیف گسترده عناوین مورد بحث منحصر به فرد در دهه های اخیر برشمرده است. بدنبال این کنگره ، توتان هیپنوتیزمی متخصصین ایرانی به دنیا معرفی شد بگونه ای که نام انجمن علمی هیپنوتیزم بالینی ایران در کمیته های علمی کنگره های جهانی هیپنوتیزم قرارگرفت.